Filozofia i wartości

Z zamiłowania do piękna sztuki i rzemiosła

W dzisiejszym świecie opętanym cyfrowymi technologiami liczy się wydajność, a dobry produkt jest szybki i tani. Nie ma tu miejsca i czasu na „poezję”. Kowalstwo artystyczne to coś więcej niż tylko rzemiosło. To sztuka, która próbuje rozwikłać ludzką naturę dzięki możliwości jej odczuwania. Niezwykle ważnym elementem artystycznej drogi jest ciekawość świata oraz pragnienie zgłębiania wiedzy, a w konsekwencji zrozumienie pojęcia sztuki.

Firma Butrykowski tworzy prace, w których metaloplastyka stanowi integralną część kreacji przestrzennej. Pragnie pokazywać, że idea klasycystycznego światopoglądu wcale nie straciła na atrakcyjności. Realizując się jednocześnie w nowoczesnej sztuce wskazuje drogę do pożądanej równowagi. Nasze bogate w pomysły realizacje można wkomponować w istniejący już projekt wnętrza lub krajobrazu, a zastosowanie ich w charakterze rzeźby zamienia je w architekturę artystyczną.

Wyznawane wartości łączą rzemiosło, sztukę oraz kulturę z fascynującymi nowymi perspektywami współczesnego designu.

Wyrafinowany luksus

Źródło elegancji tkwi w perfekcji i tradycji, zatem luksus jest sumą estetycznej doskonałości oraz funkcjonalności. Jednak współczesny luksus oznacza także zmiany. Wciąż przekracza granice techniki stawiając czoła nowym wyzwaniom. Dzięki ekskluzywnym projektom firmy Butrykowski doświadczą Państwo wyjątkowego luksusu w kutych balustradach, ogrodzeniach, bramach oraz wielu innych dziełach metaloplastyki.

Pragniemy nie tylko spełniać oczekiwania, lecz także przekraczać je wraz z Państwem spełniając marzenia. Oferujemy zawsze alternatywne opcje projektowe, aby realizacje były zgodne z życzeniami oraz wymaganiami. Im większe zaangażowanie inwestora w proces twórczy, tym bardziej osobisty jego stosunek do ekskluzywnego dzieła.

Estetyka i funkcjonalność

Rzemiosło, sztuka oraz tradycja tworzą jedność i są fundamentem, na którym zbudowana jest marka Butrykowski. Pasja daje siłę, a miłość odwagę do zejścia z wydeptanej ścieżki i przecierania nowych szlaków. Krzysztof Butrykowski jest perfekcjonistą, którego każda wizja, każdy projekt czy choćby rysunek opatrzone są dbałością o szczegóły. Liczne podróże, doświadczenia oraz inspiracje wszelkimi stylami w architekturze pielęgnowały w nim staranność i pietyzm. Niezależnie od przedstawianego stylu, niezwykle istotne są czystość i przejrzystość formy oraz zgoda z naturą.

Krzysztof Butrykowski czuwa nad tym, aby wykonywane dzieła były autentyczne i tętniły życiem. Jego misją jest kontynuowanie tradycyjnego rzemiosła najważniejszych nurtów architektonicznych – od Baroku, przez klasyczne style, po Art Nouveau, Art Deco i Modern, jak również wzbogacanie nowoczesnej architektury o własne niepowtarzalne pomysły projektowe. Efektem tych prac jest zawsze tandem estetyki z funkcjonalnością.

Styl i perfekcja

Firma Butrykowski to synonim stylu oraz perfekcji w kowalstwie artystycznym.Różnorodność pomysłów sprawia, iż sprostamy najbardziej wymagającym oczekiwaniom. Nasze projekty są odzwierciedleniem świeżego spojrzenia na klasyczne wzornictwo, a realizacje cechuje wyrafinowany charakter wraz z niebywałą dbałością o każdy detal. Tworząc sztukę użytkową łączymy artyzm z funkcjonalnością. Szczycimy się owocną współpracą z wybitnymi architektami, projektantami, dekoratorami wnętrz oraz konserwatorami zabytków.

Tworzymy prace, w których metaloplastyka stanowi integralną część kreacji przestrzennej. Nasze bogate w pomysły realizacje można wkomponować w istniejący już projekt wnętrza lub krajobrazu, a zastosowanie ich w charakterze rzeźby zamienia je w architekturę artystyczną. Wyznawane wartości łączą rzemiosło, sztukę oraz kulturę z fascynującymi nowymi perspektywami współczesnego designu.